Masterclass Renaissance: Dante

Masterclass Renaissance: Dante

Afgelopen maandag was de eer aan Pieter van den Broek om het eerste masterclass-seizoen te openen. De deelnemerslijst telde vijftien namen, allen leerlingen uit klas 5. Pieter nam hen mee op de reis van Dante door de hel en de louteringsberg naar het paradijs. Het college begon met een gezamenlijke bestudering van het fresco 'De komedie verlicht Florence' van Domenico Michelino. We zien Dante in zijn rode dichtersjas buiten zijn geboortestad staan (hij is verbannen), waarbij de stralen uit zijn dichtwerk de stad beschijnen. De masterclass boeide van begin tot eind. Dit was leren zonder dwang, zonder het vooruitzicht van een toets, dit was niet omdat het moest, maar omdat het kon. Ik wens onze school en onze leerlingen nog veel van dit soort masterclasses toe, dan zullen zij zich voelen als de stadsmuren van Florence, beschenen en verlicht door de kennis waarnaar zij verlangend uitzien.

Via deze LINK kan de presentatie worden ingezien/gedownload.

The World of Dante: http://www.worldofdante.org

Simon Slijkhuis

De komedie verlicht Florence' van Domenico Michelino

Masterclass Renaissance: Dante

Meer nieuws